انجمن متخصصين كودكان اصفهان

عمومي

آموزش‌هاي عمومي

اطلاعات مربوط به مراکز شیردهی در شبکه های بهداشت و درمان علوم پزشکی اصفهان در سال ۱۳۹۳ به همراه فرم شیردهی مادران

برای مشاهده مطالب بر روی فایلها کلیک نمایید.

كلمات كليدي: 

کتابچه قانون ترویج تغذیه با شیرمادر

برای مشاهده کتابچه قانون ترویج تغذیه با شیر مادر دانلود نمایید.

كلمات كليدي: 

پرسش نامه asq

برای مشاهده فایل پرسشنامه ASQ روی آن کلیک فرمایید.

كلمات كليدي: 

آنچه والدین باید درباره صرع و تشنج بدانند

دانلود کتاب آنچه والدین باید درباره صرع و تشنج بدانند نوشته دکتر امید یقینی (فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان) و امیر رضا منطقی نژاد

كلمات كليدي: 

از پوشک گرفتن کودک

از پوشک گرفتن کودک

اکثر کودکان در حدود سنین ۲ تا ۴ سالگی بتدریج توانایی دستشویی رفتن را پیدا می کنند، ولی در این سن از کودکی به کودک دیگر (حتی در بین بچه های یک خانواده) می تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین نباید کودک را با دیگران مقایسه نمود که میتواند موجب اضطراب کودک و نگرانی والدین خواهد شد. مهمترین فاکتور موفقیت، آمادگی ذهنی کودک برای رفتن به دستشویی  است. در این فاصله و در صورتی که کودک شرایط زیر را داشته باشد می توان دستشویی رفتن را به وی آموزش داد:

چاقی کودکان

چاقی کودکان

تعریف اضافه وزن و چاقی: اگر فرزند شما بیش از ۸۵ درصد وزن مورد انتظار برای قد، سن و جنس خود را دارا است، در دسته اضافه وزن قرار می گیرد. توجه کنید که کودک دارای اضافه وزن، در معرض چاقی در آینده است و اصلا کم اهمیت نیست. اگر وزن او بیش از ۹۵ درصد وزن مورد انتظار برای قد، سن و جنس او است، او کودکی چاق است. مراقب سلامت یا پزشک بر اساس ارزیابی نمودارهای رشد کودک شما به این نتیجه خواهد رسید.

كلمات كليدي: 

تب در کودکان

تب در كودكان

یکی از شایعترین علتها برای مراجعه به پزشک و نگرانی والدین تب در فرزندشان است اما حقیقت این است که در اغلب موارد چنین نگرانی هایی کاملا بی مورد است. وقتی دمای زیر بغل در هنگام صبح بالاتر از ۳۶.۸ درجه سانتی گراد و در هنگام عصر و شب بالاتر از ۳۷.۳ درجه سانتیگراد باشد، واژه تب به کار برده می شود. بیش از ۹۰ درصد موارد علت تب، تنها یک عفونت ویروسی ساده است. پاسخ دادن یا ندادن تب به استامینوفن معمولا نمی تواند به تشخیص علل مهم از علل غیر مهم تب کمک کند.

آیا تب برای کودک مشکلی ایجاد می کند؟

كلمات كليدي: 

شیر مادر

شیر مادر

ضمن تبریک به شما مادر و پدر گرامی بابت تولد فرزند جدیدتان، باید بدانید که انتخاب شیرمادر به عنوان تنها ماده غذایی برای نوزادتان یک انتخاب عاقلانه و نشانه مسئولیت پذیری شما در قبال فرزندتان است و ضمن توصیه کتاب آسمانی ما قرآن، توصیه های موکد علمی برای آن وجود دارد.

فواید تغذیه با شیر مادر برای فرزندتان چیست؟

كلمات كليدي: 

۱۵۲ بازی و تمرین برای تکامل کودکان

برای مشاهده کتاب " ۱۵۲ بازی و تمرین برای تکامل کودکان" بر روی عنوان کلیک کرده و دانلود نمایید.

روش های کنترل تشنج

کنترل تشنج

برای مشاهده فیلم به قسمت فایل های ضمیمه مراجعه کرده و در آن قسمت فیلم را دانلود کنید.

صفحه‌ها